Bc. Georgica Trojáková, DiS

georgica.trojakova@zslabyrint.cz

Jsem vychovatelkou, průvodkyní v odpoledním klubu – v družině. Ano jsou to role, které v této škole zastupuji. Ale pokud mohu říct, co ve škole dělám, pak jsem součástí celku, který mě činí šťastnou

Vystudovala jsem Vyšší zdravotní školu obor porodní asistentka, díky tomuto studiu jsem se na několik let profesně uplatnila ve FNsP v Ostravě-Porubě. V období mateřské dovolené jsem se rozhodla rozšířit si obzory a vystudovala jsem Vysokou školu Báňskou obor management-ekonomika a stal se ze mne bakalář, zároveň jsem se profesně realizovala jako cvičitelka těhobiku a cvičení s dětmi. Vzhledem k tomu, že jsem po mateřské dovolené nemohla najít práci v oboru, který jsem vystudovala, začala jsem s dalším studiem v sociální oblasti, a stala se pracovníkem v sociálních službách. Během tohoto studia jsem již pracovala, a to jako instruktorka sebeobrany dětí ve středisku volného času. V tomto období jsem zjistila, že práce s dětmi mne velmi naplňuje, a tak jsem opět navštívila studijní prostředí – tentokrát na Ostravské univerzitě, pedagogická fakulta obor vychovatel a pedagog volného času. Po dokončení studia jsem nastoupila na základní školu jako asistentka pedagoga, kde jsem působila po dobu dvou let a zároveň jsem stále pracovala jako instruktorka sebeobrany. V současné době opět studuji na Ostravské univerzitě obor koordinovaná rehabilitace v sociální a zdravotní oblasti, neboť je nutné, abych dosáhla magisterskéhu titulu a mohla učit. Je mi velmi blízký waldorfský a Montessori způsob myšlení. Umožňuje nám to přemýšlet nad tím, jaký směr, vzor můžeme dát našim dětem.

Proč jsem se rozhodla stát se členem týmu průvodců ZŠ Labyrint Lhota:

Nemohu říct, že bych se rozhodla, prostě se to stalo a já děkuji každý den, že mám možnost zažít tuto zkušenost. Nevím jak dlouho budu součástí, jen vím, že vědomí toho, že zde je tato cesta, která má smysl, mě nesmírně obohacuje a přináší radost, víru, že je to možné.