Jana Bouchalová

jana.bouchalova@zslabyrint.cz

Od září 2020 působím ve škole Labyrint jako průvodce kosmické výchovy. Mám blízko k přírodě a k vědě. Ráda bych dětem pomohla odhalit tajemství naší Země zábavnou formou
například pomocí pokusů.

Můj profesní start započal na Vysoké škole báňské, kde jsem se věnovala oboru Environmetální inženýrství. Po ukončení studia jsem pokračovala ve stejných šlépějích
na doktorském studiu v oboru Ochrana životního prostředí v průmyslu. Během tohoto studia jsem mohla přičichnout k výuce studentů, kde započal můj zájem o vzdělávání mladých lidí.
Zkušenosti jsem již měla z doučování žáků, různých táborů, lyžařských kurzů apod., tudíž jsem se přihlásila ke studiu učitelství odborných předmětů a vysokoškolské pedagogiky.
V průběhu studia učitelství jsem byla členem výzkumného ústavu na VŠB – TUO. Mohla jsem tak rozvíjet svou vášeň pro vědu, kterou bych nyní ráda předala dětem. Zároveň jsem
v posledním půlroce absolvovala semináře Montessori pro děti ve věku 6 – 12, díky nimž jsem mohla nahlédnout do tajů předávání informací dětem ojedinělým způsobem.

Proč jsem se rozhodl/a stát se členem týmu průvodců ZŠ Labyrint Lhota:

V posledních době postrádám smysl frontální výuky a oslovila mě filosofie individuálního přístupu k dětem. Mohu říci, že od první chvíle strávené na této škole, buď už z týdenního pozorování dětí či ze zahradní slavnosti, na mě dýchla velmi pozitivní atmosféra a energie. A už tentokrát jsem si v duchu řekla, tak tady bych chtěla pracovat. Děkuji za příležitost stát se součástí týmu a velmi se těším na spolupráci s kolegy a dětmi.