Mgr. Anna Němcová

anna.nemcova@zslabyrint.cz

Co ve škole dělám?

Ve škole působím jako průvodce prvního trojročí a speciální pedagog. Snažím se pro děti vytvářet vhodné prostředí a podmínky k jejich učení.

Vzdělání a profesní zkušenosti:

Vystudovala jsem obor Učitelství pro 1.stupeň a speciální pedagogiku v Olomouci. Několik měsíců jsem pracovala jako asistent pedagoga a asistent sociální rehabilitace pro lidi s mentálním postižením. Poprvé jsem se s montessori systémem setkala v Olomouci jako pedagog 3.ročníku, díky čemuž jsem se především vyhla běžnému vzdělávacímu proudu. Až poté jsem zjistila, že mi je tato forma z nabízených směrů velmi blízká, přináší mi smysl, odpovědi na mé otázky a hlavně velmi příjemnou atmosféru. Souhra okolností tomu přála a já jsem ráda, že jsem se přestěhovala do Opavy a dostala se tak do Labyrintu.

Proč jsem se rozhodla stát součástí Labyrintu?

Když jsem poprvé vstoupila do prostoru Labyrintu, připadala jsem si jako na táboře. Atraktivní prostředí, velmi příjemná atmosféra a otevření lidé – to vše mě oslovilo právě proto, že to je úplně jiné. Součástí týmu, když přišla ta nabídka,  jsem se proto stala bez váhání…