Mgr. Petra Hasíková

petra.hasikova@zslabyrint.cz

V ZŠ Labyrint pracuji jako průvodkyně druhého trojročí. Své původní biologické vzdělání uplatňuji při provázení dětí přírodovědou, jako fanoušek matematiky a pana profesora Hejného jim to spočítám a ve zbývajících předmětech vycházím z toho, co při cestě životem pochytím a co se mi osvědčilo.

Má cesta ke školství vedla menší oklikou. Nejprve jsem vystudovala obor Molekulární biologie a genetika, nevyzpytatelnými cestičkami osudu jsem se však časem přesunula z laboratoře do školní třídy. Protože mě práce bavila a chtěla jsem u ní zůstat, následovalo studium další vysoké školy, tentokrát obor Učitelství nižšího stupně. A od té doby střídám učení s výchovou svých čtyř dětí.

Proč jsem se rozhodla stát se členem týmu průvodců ZŠ Labyrint Lhota:

Už delší dobu mě lákalo učit „méně tradičním“ způsobem. A tak – když tato nabídka přišla – nebylo těžké ji přijmout. Baví mě pracovat s dětmi, které se rády učí, protože jejich nadšení z poznávání nových věcí je pro mě největší odměnou.