Přestup žáků do vyšších ročníků

Průběžně přijímáme žáky do vyšších ročníků základní školy. Pokud zvažujete zažádat o přestup Vašeho dítěte do ZŠ Labyrint Lhota, nabízíme několik bodů, jak postupovat:

  1. Spojte se s ředitelkou ZŠ Labyrint Lhota a informujte se, zda je v ročníku, kam by mělo vaše dítě přestoupit, volná kapacita. Vzhledem k lepší adaptaci nových dětí uskutečňujeme přestupy k 1. únoru nebo k  1. září daného školního roku.
  2. Vyberte si některý z nabízených termínů návštěvy školy a přijďte se podívat, jak to u nás chodí. Doporučujeme, aby školu navštívili oba rodiče.
  3. V rámci návštěvy školy se sejdete také s ředitelkou ZŠ Labyrint Lhota a domluvíte si termín tzv. týdne na zkoušku, který vaše dítě ve škole absolvuje.
  4. Týden na zkoušku probíhá v daném trojročí a má ukázat, jak nový žák zvládá jiný způsob práce, jak se začleňuje do kolektivu, jak je novým kolektivem přijímán atp. Na konci týdne na zkoušku se sejdou rodiče, vedení školy a třídní průvodce a promluví si o vhodnosti či nevhodnosti přestupu.
  5. Pokud se na schůzce domluvíte na přestupu, vyplňte prosím Žádost o přestup a zašlete nebo osobně doručte do školy. Do měsíce dostanete vyrozumění. Vedení školy bude také komunikovat s vaší současnou školou a informuje ji o přestupu.