EXKURZE NA OKRESNÍ SOUD

Příznačně na svatého Pankráce jsme vyrazili se studenty III. trojročí na odbornou exkurzi. Okresní soud v Ostravě-Porubě jim poskytl reálné prostředí, ve kterém mohli využít své teoretické právní dovednosti a rozšířit své obzory dále.

Před samotným průběhem líčení byla mládež zasvěcena soudkyní JUDr. Jitkou Kaustovou do problematiky soudního jednání a seznámena s prací soudce, obhájce, zapisovatelky a pozicí obžalovaného a přítomných svědků. V soudní síni bylo takové ticho, že by byl slyšitelný i onen pověstný „pád špendlíku“… (a někteří se styděli i mrkat očima).

Druhé části programu se zhostil soudce Mgr. Tomáš Žatek, který ochotně odpovídal na všechny dotazy, dovolil nám prozkoumat i ty nejtajnější kouty svého zázemí (i na taláry došlo) a především, apeloval na morální kvality osobnosti a ctnosti dnešní společnosti.

Děkujeme za laskavé přijetí a těšíme se na viděnou, třeba v rámci blížící se akce Ostravské paragrafy, která je věnována 100. výročí Krajského soudu v Ostravě.

Kateřina Racek