Ing. Kamila Ullmannová, Ph.D.

kamila.ullmannova@zslabyrint.cz

S radostí jsem součástí týmu průvodců Elementary. S dětmi objevujeme souvislosti a propojenosti světa kolem nás. Ukazujeme si, že vědomosti a dovednosti mají důležitou úlohu pro náš život, a že můžeme učivo vidět všude kolem sebe. Třeba právě teď, kde kolem sebe vidíte malou násobilku? Děti jsou úžasná studnice moudrosti. K tomu, aby byly úspěšné, potřebují svobodu, ale nutností úspěchu je také dovést své dílo do konce. Montessori systém je v tomto dokonalý, už od mateřinek pomáhá dětem řádem se orientovat. Protože pokud se orientujeme ve své práci, umíme se orientovat i ve svém životě a máme s práce radost.

Měla jsem to štěstí, že značnou část svého mládí jsem strávila v přírodě se svými skautskými kamarády, což považuji za jednu z kladných formovacích veličin pro mladé lidi. Vystudovala jsem obor fytotechnika, šlechtění a semenářství rostlin. Pak jsem se přesunula k vědecké a výzkumné práci a výuce studentů Mendelovy univerzity v Brně. Při doktorátu jsem si obzory rozšířila o učitelství odborných předmětů s environmentálním zaměřením a zjistila jsem, že ve třídě mě to baví více, než v molekulární laboratoři. K Montessori filozofii jsem doplula společně se svými dětmi. Oslovila mě a dala mi možnost novému rozvoji. Absolvovala jsem akreditované kurzy Montessori pedagogiky 3-6 let. V současné době dokončuji národní Montessori kurz 6-12 let, který je pro mě obrovským přínosem. Těším se na svůj další rozvoj s dětmi ZŠ Labyrint a kvalitním kolektivem průvodců této školy.

Proč jsem se rozhodla stát se členem týmu průvodců ZŠ Labyrint Lhota:

Protože má pro mě smysl do této školy investovat svoje dovednosti a čas. Protože pokaždé, když jsem navštívila ZŠ Labyrint, měla jsem velice dobrý pocit a viděla jsem děti, které si tvoří svůj život. Protože tato škola je pro mě ideálním prostředím. A zároveň investuji energii do místa, kam chodí do školy i mé děti.