Luční sad vysazen

Není tajemstvím, že se už pár měsíců třetí trojročí schází pravidelně “za školou” – a to téměř dvě desítky kilometrů za školou. Na poli, na pozemku budoucího sadu za Opavou, kde děti od září budují zázemí (renovují maringotky, postavily týpí, latrínu), učí se hospodařit ve své “polní kuchyni” a celkově hospodařit ve svém projektu “Luční sad”. To vše se odehrává v rámci druhostupňového Montessori programu Erdkinder – Děti země.

Jednoho listopadového pátku však došlo k zásadnímu a očekávanému kroku a podzimní strniště se proměnilo v sad! Děti zasadily na svou část pozemku ovocné stromy a vytvořily tak “Svět LABYRINTU”. Na druhý den byl zbytek sadu osázen dalšími stromy rodinami sadařů-srdcařů (“Svět KOMUNITY”) a téměř devadesátikmenný Luční sad byl slavnostně založen.

Přejeme celému sadu mnoho síly, vláhy i slunce a laskavou lidskou péči. Je to projekt dlouhodobého dosahu, jehož ovoce budeme sklízet za mnoho let, projekt, který má snahu vrátit nejen stromy a vodu krajině, ale i živé vztahy do rodin a sousedství. 

Jsme rádi, že můžeme být právě teď u toho.

Za odbornou spolupráci děkujeme organizaci Sázíme stromy, z.ú.

Za laskavou podporu děkujeme spolku Kapradí.

Za finanční podporu děkujeme firmě Henkel divize Beauty Care ČR a ROSSMANN.