Montessori konferenci navštívilo více než 100 hostů

V pátek 17. listopadu proběhla první REGIONÁLNÍ MONTESSORI KONFERENCE. Pod záštitou Montessori Institute Prague a ve spolupráci se Slezskou univerzitou ji v Opavě uspořádaly ZŠ LABYRINT LHOTA, ZŠ MONTESSORI NOVÝ SVĚT a spolek MONTESSORI OPAVA.

Podařilo se nám prožít den plný inspirativních osobností a myšlenek, sdílení zkušeností a znalostí, jak vést děti výchovou pro 21. století, konferenci navštívilo přes sto účastníků a promluvili zde lektoři ze tří zemí.

Po úvodní přednášce, kdy hlavní lektorka Kyla Morenz naladila účastníky konference na jednotlivá vývojová období dětí od narození až do 18 let, probíhaly prakticky zaměřené workshopy pro školku, první stupeň a druhý stupeň. Coffe break připravily a zajistily v duchu Montessori samostatnosti děti z Labyrintu a Nového světa.

Kyla Morenz navštívila také naší školu, kde uskutečnila v Mravenečníku a Keprníku pozorování, po němž poskytla průvodcům zpětnou vazbu. S nejstaršími dětmi se setkal Roman Klune, lektor adolescentního programu Erdkinder z Vídně.

Za tým organizátorů a lektorů děkujeme všem návštěvníkům za skvělou atmosféru a milé ohlasy.

A Jak s tím vším souvisí termín konference – 17. listopad – Den boje za svobodu a demokracii? No, kudy jinudy přece vede cesta k demokracii a svobodě než přes vzdělání???