Příběh zakladatelů

Žádný projekt by nevznikl, některé nepřetrvaly, bez svých “matek a otců zakladatelů”. Naší škole dalo život 7 těchto statečných. Většinu z nich ve škole v každodenním provozu nepotkáte, neboť mají svá zaměstnání mimo ni. Osud svedl dohromady 7 lidí nejrůznějších profesí, kteří však ve volném čase společně pečují o školu s nesmírnou odhodlaností a láskou. Všichni zakladatelé přislíbili, že budou škole zdarma pomáhat v oborech a tématech, se kterými mají zkušenosti, či jsou jim jinak vlastní. Zajímají-li Vás více okolnosti vzniku naší školy, můžete si celý příběh přečíst zde.


Veronika Kotůlková

Co děláte pro ZŠ Labyrint Lhota?

Mám na starosti personální zázemí školy, řeším organizační záležitosti a věnuji se otázkám pedagogiky a metodiky.

Co máte rád/ráda?

Rodinnou pohodu a léto.

Michaela Macháčová

Co děláte pro ZŠ Labyrint Lhota?

Mám na starosti provoz budovy, smlouvy a finance.

Co máte rád/ráda?

Mám ráda svého muže a děti, ráda se inspiruji a zkouším nové věci, tančím, chodím po horách, vařím, jsem s milými lidmi a čtu.

Lenka Zemanová

Co děláte pro ZŠ Labyrint Lhota?

Obědová a finanční manažerka.

Co máte rád/ráda?

Ticho, teplo, klid, pivo, hory, vítr ve vlasech.

Honza Kumstát

Co děláte pro ZŠ Labyrint Lhota?

Ve škole si povídám s lidmi – dospělými i malými. O životě, vesmíru a vůbec. Společně cestuji vlakem s ranními a odpoledními příznivci dráhy. Mezitím se zabývám tím, co život školy přinese…

Co máte rád/ráda?

Rád si povídám s lidmi – dospělými i malými. O životě, vesmíru a vůbec. Jsem příznivcem dráhy. Mám rád život plný změn a baví mě, co přináší. A možná i něco navíc…

Martin Pietraszek

Co děláte pro ZŠ Labyrint Lhota?

Sháním a svolávám pomocné ruce ke společnému dílu, především za účelem údržby a rozvoje naší školy. Občas držím v ruce kameru a sbírám materiál pro následnou tvorbu dokumentačního materiálu. Zapisuji spotřebu energií a odhaduji její náklady a v neposlední řádě se nestačím divit, kolik toho stíhají ostatní.

Co máte rád/ráda?

Jsem rád součástí tvořícího pozitivně laděného celku. Mám rád život v 21. století se všemi příležitostmi a možnostmi, které přináší.

Kateřina Pavlíčková

Co děláte pro ZŠ Labyrint Lhota?

Jako průvodkyně mám v základní škole Labyrint Lhota na starosti propojení všech vzdělávacích odvětví s výtvarným uměním, historií, kreativitou, globálními tématy a pokud na to přijde, také s Filozofií pro děti. Mám na starosti organizaci Pomůckové manufaktury, koordinuji výrobu edukačních materiálů a pečuji o školní knihovnu.

Co máte rád/ráda?

Stále mě fascinují metody kritického myšlení a baví mě zjišťovat postoje lidí v globálních rozvojových tématech. Jsem pro děti ráda inspirujícím a hravým dospělým.

Kateřina Rybářová Vavrečková

Co děláte pro ZŠ Labyrint Lhota?

Co je zrovna potřeba nebo co si zrovna vymyslím (a někdo mi to schválí :-)). Jinými slovy, převážně organizuji akce, které mají pro školu nějaký přínos (finanční, komunitní, inspirativní …) nebo sháním, co nám právě schází.

Co máte rád/ráda?

Poslouchat, když někdo vypráví o něčem, co má rád … Miluji svou velkou a hlučnou rodinu, kvetoucí trnky v příkopech, sezení na zápraží v letním podvečeru, poletující listí, adventní světýlka, neotřelost a jednoduchost napříč obory.