První školní den v Mokré Lhotě

Vstupujeme do nového školního roku a máme za sebou naše historicky páté vítání prvňáčků. A stejně jako vloni na nás nezůstala nit suchá! Počasí jakoby zaplakalo nad koncem prázdnin a litry vody padající z nebe odplavily léto neznámo kam. Do města se vrátily ranní kolony aut rodičů školních dětí, jejichž počet umocnilo nepříznivé počasí, a jedna malá kolonka se přechodně vyskytla i na ulici Komenského před školou:)

Každý rok se proměňují tváře v jednotlivých trojročích, každoročně řada dětí prožívá chvíle nejistoty z nových změn. Letošní sedmáky a čtvrťáky (coby nováčky v trojročí) doplnilo deset těšících se prvňáčků. Přivítáni ředitelkou se poté pustily všechny děti do týmové hry a také rodiče se zúčastnili edukační aktivity “Časová osa života Marie Montessori”.

Během září vám postupně představíme nové průvodce, kteří posílí týmy jednotlivých trojročí. A na co nesmíme zapomenout: letošní raritou je silný ročník deváťáků – dětí, z nichž většina je vzdělávána v Montessori systému od společné první třídy.

MÁME SE ZKRÁTKA NA CO TĚŠIT!

Lenka Pietraszková