S Erasmem tentokrát na sever do Polska

Cestování za hranice našich školních dnů bylo tentokrát i v čase. V rámci projektu Erasmus+ jsme totižvyrazili do sousedního Polska. Montessori Farm School v Bialce je umístěna v krásném dobovém zámečku a jeho historických kulisách. Do Bialky se vypravila skupinka dětí s průvodci Denčou a Tondou a zapojila se do programu místní školy: Ráno budíček, nakrmit ovečky, vypustit slepice na farmě, následují služby v kuchyni, pak výuka v historických, ale krásně zrenovovaných učebnách. Dějepis v polštině, fyzika a chemie, trocha latiny. Výtvarka, vektory, plynné látky a společný čaj. Návštěva místní knihovny, trhu i přírodovědného muzea, přednáška o lese, udržitelnosti, a nejvíc oblíbená hra ŠACHY nebo outdoorové hry. To vše se dá poznávat prostřednictvím pobytu v jiné, a přece tolik blízké kultuře. Která je navíc obohacena pestrou skladbou místních průvodců, kteří jsou kromě z Polska také z Indie, Pákistánu, Argentiny nebo Litvy. Veliký dík za to, že tyto skvělé zážitky můžeme podnikat. Cześć!