Továrna na zprávy aneb Jak novinařinu nepodělat ani nepadělat

ČÉTÉKÁČKO, ČETKA  neboli Česká tisková kancelář.  Již od roku 1918 slouží jako nezávislé, veřejnoprávní médium. Ač se za tu dobu z tiskové kanceláře stal multimediální newsroom a na zprávy, fotky a videoreportáže dnes, narozdíl od minulosti, čekáme řádově minuty či vteřiny, pořád platí, že informace má pravou váhu až po důsledném ověření (lépe z několika) zdrojů.

Žurnalistickým workshopem Továrna na zprávy provedli naše děti sympatičtí novináři Jiří Chrást a Martina Vašíčková z Akademie ČTK. Jak vzniká novinářská zpráva, kdo je editor, jak zní zavádějící informace a jak poznat fake news? Co je novinářská nestrannost neboli objektivita? To, že sportovní redaktor fandí Spartě nebo Slávii pouze tajně a nesmí to být patrné v jeho zprávě.

Slovy dětí: Bylo to MEGASUPER! Děkujeme!