Úspěch naší studentky na sklářském sympoziu

V Opavě začíná každoroční festival Další břehy a jeho vizuál je inspirování dílem naší studentky Františky Zemanové. Ta se vloni zúčastnila 1. ročníku YGS – Dětského sklářského sympozia ve sklářské škole v Kamenickém Šenově a jeho okolí. Z každého kraje ČR byl vybrán jeden výtvarný návrh a následně autor návrhu spolu se svým učitelem a rodičem jeli do Libereckého kraje vzkřísit bytosti Křišťálového údolí. Na základě návrhu byly vyrobeny umělecké předměty ze skla. Návrh Františky pod vedením její paní učitelky Aleny Zupkové ze ZUŠ Háj ve Slezsku zvítězil za Moravskoslezský kraj.

Ve čtvrtek 30. 3. proběhla v Refektáři Domu umění v Opavě vernisáž výstavy, jež spojuje nápaditost dětí, řemeslný um mistrů sklářů a samotné možnosti zpracování skla. Putovní výstavu v rámci festivalu Další břehy doporučují Fančini spolužáci a celý Labyrint! A Gratulujeme!

Více o festivalu