VERNISÁŽ PROJEKTŮ

Druhé projektové období dnes skončilo prezentacemi průběhů i výstupů jednotlivých týmů. Na pozvání zareagovala velká spousta podporovatelů, rodičů i sourozenců, a toto publikum oprávněně naplnilo školní jídelnu, z níž se volně přelévalo do hutné fronty před vonící kavárnou-bistrem a zase zpět.

Celý den byl pojat jako PROJEKTOVÝ DEN třetího trojročí – den poctivých příprav v kuchyni, od rána prezentace projektových výstupů pro děti Labyrintu i hlučínské montessori školy. Rozplánovaný od první do poslední minuty. Odpoledne následovaly prezentace pro rodiče, jež uvedl venkovní workshop na téma ENVIRONMENTÁLNÍ ZÁKLADY. To byl zároveň název prvního projektového týmu, který návštěvníkům připravil hry na téma australských požárů nebo Hádej, který environmentální fenomén jsem?

Po hravém úvodu, rychlém (až “bistrém”) občerstvení, následovala série prezentací: ENVIRONMENTÁLNÍ ZÁKLADY týmu CHTĚJ ZMĚNU vzdělávala mladší děti naživo i online a připravila sadu plakátů o nakládání s odpady, tým POMOC PSŮM uspořádal sbírku pro psí útulek a tamtéž také dobrovolnicky chodil venčit pejsky. HOTEL TÝPÍ renovuje plachtu na školním týpí v Jedlém lese (Luční sad) a plánuje spustit web na pronájem týpí a celého zázemí v glampingovém duchu. Programátorský tým NEKALKULAČKA vytvořil zcela inovativní aplikaci, která vám všechno dobře spočítá, a nebo taky ne!

Zvládnout naplánovat harmonogram projektu, rozdělit kompetence, naplánovat úkoly, vyhodnotit, odprezentovat, zodpovědět otázky publika a vyslechnout si zpětnou vazbu. To vše naše týmy posouvá dále…. Směrem k novému projektovému období.

Držíme palce a děkujeme.

za rodiče Lenka Pietraszková