Výjezdy na farmu do Německa

V březnu a červnu tohoto roku vyrazily celkem tři skupinky studentů a průvodců na zkušenou na Montessori Farm do německého Aulendiebachu nedaleko Frankfurtu. Zapojily se do běžného života na školní farmě – péče o hospodářství, o zvřata, nákupy, vaření (zejména sdílení receptů tradičních národních pokrmů bylo zajímavé), ale také zažily také studium matematiky, literatury, film v češtině s titulky, návštěvu muzeí, ZOO či delfinária, ochutnávku místních kulinářských specialit (pretzle, kebab)a prohlídku Norimberku či Frankfurtu.

Cesta je cíl a učí nás na každém kroku. Jsme rádi, že jsme mohli díky projektu Erasmus+ podniknout několik výjezdů na toto místo, kde se realizuje Montessori projektový výuka v duchu Erdkinder. Je to inspirující a přínosné sdílení zkušeností a poznání světa i nás samotných. Děkujeme.