Antonín Handl

antonin.handl@zslabyrint.cz

V současnosti pracuji jako asistent pedagoga ve skupině nejstarších dětí a zároveň jako speciální pedagog pro děti, které mou pomoc potřebují. Dále jsem součástí týmu v projektových obdobích a na výpravách mimo školu.

Vzdělání a profesní zkušenosti

Na Ostravské univerzitě jsem vystudoval obor vychovatelství, v současnosti studuji na Slezské universitě obor speciální pedagogika. Při cestě do Labyrintu jsem pracoval v různých profesích začínal jsem jako obráběč kovů, kontrolor kvality, sokolník, učitel odborných strojírenských předmětů na střední škole, vychovatel v dětském domově, asistent pedagoga. Práce s dětmi mě provází celý život. Dětí se učí od nás a velmi mnoho mohou naučit nás. Mne osobně učí každý den.

Proč jsem se rozhodl stát se členem týmu průvodců ZŠ Labyrint Lhota?

Do Labyrintu jsem se dostal vlastně náhodou. Práci speciálního pedagoga mi nabídla Veronika Kotůlková. Vždy jsem se na výchovu a školství díval jinýma očima a zde se všichni na výchovu a vzdělání dívají jinak, což mi vyhovuje. Je zde úžasný tým, úžasné děti. Je zde prostor pro realizaci.