Martin Stříbný

martin.stribny@zslabyrint.cz

Ve škole působím jako průvodce a mentor ve skupině dětí 12-15 let. Věnuji se hlavně výuce matematiky ale také fyziky a informatiky. Během výuky často používám IT technologie, zejména pak platformu, kterou jsem sám vytvořil vyukanawebu.cz. Snažím se žákům věnovat co nejvíce individuálně s ohledem na jejich potřeby.

Vzdělání a profesní zkušenosti

Vystudoval jsem obor Aplikovaná informatika a řízení na VŠB. Už během studií jsem začal podnikat v oboru IT a před pár lety jsem se rozhodl, že nechci jen sedět za počítačem. Vzdělávání mě lákalo už dříve ale byly zkrátka jiné priority. V roce 2020 jsem začal studovat doplňující pedagogické studium pro 2. stupně základní školy a střední školy (pedagogické minimum), které jsem po dvou letech zdárně dokončil. Ještě během studia jsem chvíli pracoval na základní škole v Oldřišově, ale velice brzy jsem přešel na základní školu Rovniny v Hlučíně, kde jsem byl rok a třičtvrtě. Nicméně jsme stále více tíhnul k alternativním směrům vzdělávání, a když se vyskytla možnost přejít do Labyrintu, tak jsem dlouho neváhal.

Proč jsem se rozhodl stát členem týmu Labyrintu?

Povahou jsem velmi liberálně založený, a proto mi tradiční výuka ve státních školách příliš nevyhovovala. Mnohem více mi vyhovuje výuka založená na vnitřní motivaci, kde se buduje zodpovědnost za své vzdělávání u každého žáka. A to je jeden ze základních principů v Labyrintu.