Mgr. Hana Růžičková

hana.ruzickova@zslabyrint.cz

V Labyrintu provázím studenty adolescentního programu rozmanitým světem českého jazyka a literatury. Věřím, že každý si v mateřštině může najít oblast, kterou si oblíbí a v níž může vynikat. Společně se studenty putujeme fascinujícím světem příběhů, jež nám nabízí literatura i život sám, odkrýváme taje básnických veršů a hledáme způsoby sebevyjádření. V jazykové výchově pátráme po principech, které pomáhají vidět jazyk jako smysluplný a průzračný systém, jemuž může porozumět každý.

Alternativními principy ve vzdělávání jsem se zabývala již při studiu na vysoké škole, nicméně po narození prvního dítěte mi montessori pedagogika zcela učarovala.

Vzdělání a profesní zkušenosti

Na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity jsem se věnovala studiu učitelství českého jazyka a hudební výchovy pro 2. stupeň základní školy. V rámci programu Erasmus jsem využila možnosti studia pedagogiky a hudební výchovy v zahraničí. Na Masarykově univerzitě v Brně jsem si rozšířila aprobaci o učitelství českého jazyka pro střední školy.

Při své praxi jsem působila jako učitelka na základní škole a gymnáziu, několik let jsem pracovala i v soukromém sektoru.

Proč jsem součástí týmu Labyrintu?

Montessori prostředí pro mě představuje pedagogický ideál a já si velmi vážím toho, že mohu být součástí týmu Labyrintu.