Mladí pro klima II

Naši Keprníci se zapojili do celoročního programu Škola pro udržitelný život ve spolupráci se Střediskem ekologické výchovy SEVER Horní Maršov, o.p.s. V rámci tohoto programu mapují a poznávají obec Lhotu do hloubky z různých pohledů (lidé, příroda, rozvoj obce, spolupráce s okolním světem, hospodářství i pocitově). Při řešení projektu navázali spolupráci s místní samosprávou i komunitou. Všechny tyto informace našim žákům pomohly k realizaci smysluplných a udržitelných projektů – úpravy kolem Lhotské studánky, výroby modřínových laviček, zorganizování dne pro seniory u nás ve škole a úklid části obce Lhota. Program žáky vede k aktivnímu a zodpovědnému občanství, pohlížení na ekologii, sociální i ekonomickou stránku věci, což je nám v Labyrintu blízké. Tento projekt žákům poskytl mnoho příležitosti prezentací, různé formy hlasování, diskuzí i debatu, komunikaci se samosprávou i účast na studentské konferenci v Praze a mnoho dalších témat do výuky. Postupné kroky metodické práce dovedli žáky do cíle. Zažili úspěch nejen při setkání se seniory. Jsme spokojeni a v dalším školním roce jsme opět přihlášeni, čekají nás nové výzvy v oblasti místního klimatu.

Děkujeme za spolupráci s obcí Háj ve Slezsku a finanční podporu programu Active Citizens Fund v rámci projektu Mladí pro klima II a projektu “Rozvoj servisních projektů a lekcí pro udržitelnost v místě – Mladí mění místo a komunitu IV” podpořený z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, kterou nám zajistilo Středisko ekologické výchovy SEVER Horní Maršov o.p.s.

PREZENTACE KE STAŽENÍ