Jakub Blažek

jakub.blazek@zslabyrint.cz

Pozoruji a utvrzuji se v tom, jak jsou děti úžasné. Pokud potřebují s něčím pomoci, snažím se spolu s nimi najít cestu tak, aby to zvládly samy a měly z toho zároveň dobrý pocit. Působím jako asistent v druhém trojročí a mimo jiné pomáhám dětem s projekty. Další náplní mého působení jsou pohybové aktivity a výpravy mimo školu.

Vzdělání a profesní zkušenosti

Vystudoval jsem VŠB-TU Ostrava, obor Marketing a obchod, ale život mě zavál jinam a jsem za to rád. Během studia se můj koníček se stal povoláním a tak se mou obživou stal na dlouhá léta basketbal. Během hraní jsem se také věnoval trénování mládeže, od přípravek dětí v 1. až 5. třídě, po děti ve věku 14 – 18 let. Jako otec čtyř dětí jsem neustále obohacován novými a cennými zkušenostmi a velmi si toho vážím.

Proč jsem se rozhodl stát se členem týmu průvodců ZŠ Labyrint Lhota

S narozením dětí jsem se začal zajímat o různé přístupy ve výchově a vzdělání. Ten ve Lhotě je mi blízký, a také proto školu navštěvují naše dcery. Věřím, že mé působení v Labyrintu bude přínosné a obohacující pro obě stranyJ.