MgA. Tereza Svatošová

tereza.svatosova@zslabyrint.cz

Učím výtvarný obor pro děti ve druhém a třetím trojročí. S dětmi během roku procházím tradiční výtvarné techniky, ale najdeme čas i na různá zkoušení a jiné tvůrčí postupy. Tématicky se snažím své lekce přizpůsobit tomu, čemu se jednotlivá trojročí věnují ve svém studiu. Často vychází naše výtvarná práce z aktuálních chutí a potřeb – moje úloha je dohlédnout a usměrnit každého v jeho výtvarném projevu tak, aby z hodiny vzešel výstup, který pokud možno funguje a „něco říká“. Během roku se učíme dívat, a přemýšlet nad svou výtvarnou prací tak, aby promlouvala tím, co toužíme sdělit.

Vystudovala jsem střední výtvarnou školu v Opavě v oboru propagační grafika. Dále Akademii Výtvarných Umění v Praze v ateliéru Kresby prof. Jitky Svobodové. Absolvovala jsem půlroční stáž na UMPRUM v Praze v ateliéru Všeobecného sochařství prof. Kurta Gebauera. Z UMPRUM mám také pedagogické minimum pro výtvarné obory. Máme s manželem tři děti. Nyní se věnuji své tvůrčí práci a několika druhům výtvarných kurzů v Ostravě a Opavě.

Proč jsem se rozhodla stát se členem týmu průvodců ZŠ Labyrint Lhota:

Velice mě baví pracovat s dětmi. Různé typy volného vzdělávání dlouhodobě sleduji a příležitost být toho součástí, navíc téměř v místě bydliště, jsem si nemohla nechat ujít.