Mgr. Martina Novotná

martina.novotna@zslabyrint.cz

V Labyrintu dělám průvodkyni ve školní družině a asistentku pedagoga v prvním trojročí. Těším se, že budeme využívat velký prostor školní zahrady a také příjemné prostředí v jurtě.

Studovala jsem obor Sociální práce se zdravotnickým profilem a dvouleté pedagogické studium na Ostravské univerzitě. Pracovala jsem vždy s cílovou skupinou dětí a jejich rodičů. Během své profesní praxe jsem prošla neziskovým sektorem ale i státní správou. Nejvíce mě však zaujala práce s dětmi ve školství. Mám dvouletou pracovní zkušenost jako asistentka pedagoga v první a ve druhé třídě na klasické základní škole. Občas jsem vypomáhala v nultém ročníku, což pro mě bylo také velmi obohacující.

Proč jsem se rozhodla stát součástí týmu průvodců ZŠ Labyrint Lhota?

Montessori pedagogika je mně velmi blízká již několik let. S dcerou jsem navštěvovala Montessori klubík, poté dcera docházela do stejně zaměřené školky v kombinaci s estetickou školičkou. Vím, že pro mě jsou velmi důležité vztahy na pracovišti, spolupráce s rodiči a respekt k dětem. Jsem ráda, že jsem se mohla stát členkou týmu ZŠ Labyrint.