Maraton psaní dopisů 2020

V předvánočním týdnu se děti druhého a třetího trojročí zúčastnily kampaně, jež mezinárodně upozorňuje na omezování lidských práv a svobod. Maraton psaní dopisů pořádá organizace Amnesty International a zapojuje miliony lidí po celém světě, kteří píší dopisy na pomoc konkrétním lidem. Dopisy jsou adresovány těm, kteří jsou nespravedlivě pronásledováni a vězněni.  V některých zemích se totiž svobodný názor nebo kritika mocných trestá – právníci, reportéři, ale i účastníci demonstrací nebo obránci lidských práv jsou nespravedlivě vězněni.

Každý dopis může pomoci, a tak se zapojily i děti ze Lhoty a před Vánoci napsaly přes 30 dopisů v angličtině. Zajímaly se o osudy vězňů, vyprávěli si o lidském bezpráví a také zkoumaly, kam dopisy poputují. Děkujeme, že jsme se mohli zapojit.