Vítáme září v kalendáři – první školní den 2019

Už počtvrté se v Labyrintu poprázdninově otevírají školní brány, dveře, aktovky, sešity, svačinkové boxy a snad i hlavy vědomostem, chcete-li. Tentokrát bylo od rána mokro nejen v Lazcích, ale vydatně pršelo i ve Lhotě. Setkání k přivítání všech v novém školním roce tak proběhlo ve Velkém Kotli, což zároveň prověřilo kapacitu této místnosti…, naštěstí to dobře dopadlo. Letos poprvé máme obsazeny všechny ročníky alespoň jedním žákem, vítáme nových sedm prvňáčků a také mezi průvodci jsou nové posily. Jako vždy nám pomyslné vyučování zahájila celoškolní hra týmů, pokračovalo se ve třídách seznamovacími hrami a provozními aktivitami, aby se rodičům dostalo dost prostoru pro společenské povinnosti. Ty totiž díky nové informační brožurce, která vystřídala obvyklou a na poslech náročnou schůzku “4. trojročí”, letos měly výrazně navrch.

Tak vzhůru do víru školních dnů a ať se nám všem společně a smyslu-plně daří…!